Polish English French German Russian

nowości Fischera

NNN System:
Po raz pierwszy w sezonie 2007/2008 w miejsce systemu SNS Salomona, Fischer zastosował w swoich produktach(buty, wiązania) system wiązań Fischer NNN oparty na koncepcji firmy Rotefella.
W aktualnych ofertach dostępne będą narty bez wiązań - co umożliwia stosowanie do każdego systemu wiązań oraz grupa nart z oznaczeniem NIS z zamontowaną płytką, na którą wiązanie nasuwa się samodzielnie bez konieczności wiercenie otworów w nartach. W systemie NIS montuje się tylko wiązania systemu NNN Fischera lub Rotefella. Płytka występująca na nartach oznaczonych w nazwie NIS, nie jest przeszkodą w zamontowaniu wiązań innych systemów, metodą tradycyjną (z wierceniem otworów).

Wszystkie modele butów Fischera  produkowane będą tylko na podeszwach przystosowanych do systemu NNN  Fischera.
Buty biegowe:  Fischer wprowadził nową linię butów(oznaczonych jako Centrix2), opartą na produkowanym dotychczas systemie, w którym zmodyfikowano wewnętrzny kształt podeszwy . Cała konstrukcja butów oparta jest na anatomicznym odwzorowaniu budowy stopy i okolic stawu skokowego. Powoduje to dokładne dopasowanie butów do kształtu stóp narciarza. Jednocześnie wprowadzono nowe tworzywa oparte na włóknie węglowym. Dzięki temu znacznie obniżyła się waga butów. Model wyczynowy RCS Carbonlite classic należy do grupy najlżejszych butów na rynku narciarstwa biegowego. Buty z serii My Style(dla kobiet) dopasowane są wzorniczo do nart damskich z serii My Style, którą rozszerzono  o buty wyczynowe carbonlite, (skate i classic) dopasowując je do kobiecych stóp oraz nadano im grafikę damską.
Narty wyczynowe RCS carbonlite oraz nowy model Fischer Speedmax zarówno do łyżwy jak i klasyka, w ok. 1/4 długości od przodu i tyłu wykonane są z włókna węglowego. Tworzywo to jest bardzo lekkie i odporne na odkształcenia i zniszczenie. W części przedniej nart wyczynowych, do łyżwy wykonano otwór, pozwalający znacznie obniżyć wagę nart, a także przenieść środek ciężkości do tyłu. Wpłynęło to pozytywnie na położenie punktu montażowego wiązań. Otwór w nartach oraz wkładka sprężysta na szpicu, tzw. swingweight, powodują zmniejszenie amplitudy wibracji nart i szybszy ich powrót do naturalnego kształtu. W konsekwencji umożliwia to zwiększenie ilości cykli odbicia w jednostce czasu. Część środkowa (rdzeń)nart wyczynowych zbudowana jest w technologii air core (plaster miodu), przy czym w nartach carbonlite, po raz pierwszy, zastosowano dwukierunkowe ułożenie elementów plastra miodu. Te innowacje powodują także, iż w ciągu dwóch ostatnich sezonów, waga pary nart wyczynowych zmniejszyła się z 1050 gram w poprzednim modelu do 980 gram obecnie. Dla użytkownika przebiegającego kilka lub kilkadziesiąt km, waga "niesionych ze sobą nart " ma duże znaczenie. Umożliwia w konsekwencji zwiększenie prędkość biegu, pozostawiając większy zasób sił zawodnika na finisz. Do nowego modelu dla super wyczynu – nart RCS speedmax, zaprojektowano wiązanie NNN Xcelerator z większością części carbonowych. Jest to kolejny krok Fischera w kierunku zmniejszenia wagi zestawów dla zawodników uczestniczących w zawodach najwyższej rangi.
W nartach zastosowano wszystkie technologie wykończenia ślizgu znane z tras Pucharu Świata; DTG WC, prewaxed(smarowanie fabryczne). Model Plus zalecany na warunki powyżej -5°C. Narty oznaczone NIS fabrycznie są przystosowane do montażu wiązań systemu NNN- można jednak zamontować wiązania dowolnego systemu metodą wiercenia przez płytkę.
W nartach do techniki klasycznej usztywniono konstrukcję wewnętrznej (rdzeniowej) części nart wyczynowych(shortcut) . Wszystkie modele wyczynowe RCS carbonlite classic wyposażono w nowy, lżejszy szpic, sztywniejszy środek nart oraz profilowaną końcówkę tyłów, stosowaną dotąd tylko w nartach do łyżwy. Pozwoliło to na skrócenie nart w stosunku do dawnych zasad doboru długości i sztywności. Dalej dobór zależy od wagi i wzrostu narciarzy(korzystamy tu z tabel znajdujących się w katalogach Fischera), jednak zamiast 195cm w poprzednim modelu, stosujemy 192 cm, zamiast 185cm - 182 cm itd. Na miękki i i wilgotny świeży śnieg, w modelach” soft track”, zastosowano miękki szpic oraz inny rozkład sztywności nart, powodujący korzystniejszy efekt nacisku części przedniej nart na miękkie podłoże i lepsze przejście do jazdy na całej powierzchni ślizgu.
Na warunki pogodowe około zera st. Celsjusza, Fischer produkuje model - RCS classic zero. Są to najtrudniejsze do smarowania warunki, a w tym modelu skonstruowano ślizgi nart, do których nie stosuje się smaru klejącego tzw. klistra.....(!) Środkowa część ślizgu pokryta jest tworzywem , które posiada strukturę włoskowatą i układa się płasko przy jeździe do przodu na dwóch nartach, a przy odbiciu z jednej nogi włoski stają na sztorc uniemożliwiając cofanie. Stwarza to szansę na mocne odbicie, tak charakterystyczne dla techniki klasycznej.
Narty turystyczne: Ważną innowacją, kontynuowaną  w bieżącym sezonie jest  element ślizgu nart tzw. premium crown. Jest to  rodzaj łuski pomagającej w podchodzeniu pod górę. W przedniej części nart łuska jest głęboka, pojedyncza, a pod butem zmienia się w łuskę podwójną. Pomiary fabryczne wykazują agresywniejsze trzymanie przy podchodzeniu i lepsze warunki poślizgowe przy jeździe z góry.
Nordic cruising : grupa nart przeznaczona dla usportowionych osób, preferujących tzw. „zdrowy tryb życia”. Narty o uproszczonym systemie doboru – tylko do wagi narciarza (S<M<L<XL), a także o konstrukcji wyróżniającej się z innych nart biegowych. W tej grupie narty są nieco szersze od tradycyjnych nart biegowych, posiadają również charakterystyczne szersze podwinięcie szpica. Grupa nordic cruising posiada kilka modeli będących odpowiednikami tradycyjnych nart biegowych : narty śladowe (Jupiter, Cruiser),sportowe o lekkiej konstrukcji Air-tec (Orbiter ) czy też modele dla kobiet (Mystique My style, Passion My style, Desire My style, wyróżniające się specyficzną „damską” grafiką. Podobną grafikę otrzymały także najtańsze narty turystyczne My style Spirit.
Offtrack:   W średniej grupie cenowej Fischer produkuje sprzęt (offtrack) do użytku na trasach nie przygotowanych. Będzie ona produkowana też na nowy sezon. Narty  są lżejsze od typowego sprzętu poza trasowego (back country), posiadają metalowa krawędź i łuskę na ślizgu. Buty mają podeszwę przystosowana do lżejszych wiązań (touring). Grupa ta znalazła szybko swoich zwolenników-wobec tego fabryka poszerzyła produkcję o nowe modele obuwia mającego charakter BC do zastosowania z typowymi wiązaniami Back Country.
Katalog nowości znajdziecie na naszej stronie firmowej www.fischer-ski.pl   oraz Biegowy Fischer Racing Center  www.agal.com.pl
Starty zawodników serwisowych Fischera wykazały, że narty Fischera są najszybsze. Na pierwszych miejscach klasyfikacji kobiet i mężczyzn Pucharu Świata w biegach i biathlonie, znaleźli się zawodnicy na nartach i butach tej marki.

Katalog nowości znajdziecie na naszej stronie firmowej www.fischer-ski.pl , oraz Biegowy Fischer Racing Center www:agal.com.pl

 Starty zawodników serwisowych Fischera wykazały, że narty Fischera są najszybsze. Na pierwszych miejscach klasyfikacji kobiet i mężczyzn Pucharu Świata w biegach,  biathlonie oraz skokach narciarskich, znaleźli się zawodnicy na nartach i butach tej marki.

 

Udział systemu NNN wśród użytkowników nart biegowych:

78,7 % aller WM-Medaillen  in den Disziplinen Biathlon, Nordische Kombination, und Langlauf wurden auf NNN gewonnen.

78,7% zawodników w dyscyplinach: narciarstwo biegowe, Biathlon i kombinacja norweska używa  systemu NNN)

82,9 % der Weltmeister  waren auf NNN erfolgreich.

(82,9% zawodników stających na najwyższym podium  startowało w obuwiu systemu NNN)

Mit einer Ausnahme waren alle Weltmeister im Biathlon auf NNN siegreich WM

Mistrzowie świata w biathlonie startowali na systemie NNN

 

Noclegi

 

Wyposażenie pokoi: łazienki, łóżka i wygodne, rozkładane kanapy, płatny internet przewodowy, WI-Fi na piętrze restauracyjnym gratis.

 

Więcej informacji

Narty

 

 Znajdziecie tu pełny asortyment sprzętu do narciarstwa biegowego i zjazdowego Fischera, a personel udzieli Wam informacji o jego użytkowaniu. 

Więcej informacji

Restauracja

 

Śniadania podajemy w formie  bufetu śniadaniowego, a obiady serwujemy do stolika....

 

Więcej informacji